• Súčasnosť

• ...Zriaďovateľom školy je Rímskokatolícka Cirkev, Spišské biskupstvo. Škola bola od roku 1992 zaradená do siete škôl. Od svojho vzniku vystupuje ako samostatný právny subjekt a hospodári ako príspevková organizácia.

....V škole máme zriadenú kaplnku, zasvätenú Nepoškvrnenému počatiu Panny Márie. V kaplnke sa stretávame na sv. omšiach každý utorok o 7.00 hod. Učitelia, ostatní zamestnanci, ale aj žiaci sa duchovne vzdelávajú aj na duchovných obnovách a duchovných cvičeniach.

...Škola sa aktívne zapája do všetkých projektov a súťaží. Výsledky v rôznych súťažiach na okresnej a krajskej úrovni ukazujú na dobrú prácu učiteľov a žiakov. Škola zapojená do projektu Infovek, je neobmedzene pripojená na internet. V rámci projektov
          Otvorená škola 2005 a Digitálni štúrovci 2006 sme získali finančné prostriedky na nákup ďalšej výpočtovej techniky a pre žiakov, ale aj širšiu verejnosť väčšie  možnosti získavania nových vedomostí a zručností v tejto, dnes nevyhnutne potrebnej oblasti.

...Pestrá je aj mimoškolská činnosť. Žiaci majú možnosť pracovať v širokej palete
          záujmových krúžkov. Veľký záujem je o prácu s počítačom, o šport, tanec, umeleckú tvorbu a folklór, krúžky varenia, anglického a slovenského jazyka a matematiky.

...Počas školského roka pripravujeme rôzne aktivity určené aj širšej verejnosti. Už dobrú tradíciu majú Vianočný program spojený s burzou vianočných výrobkov, či Deň rodiny venovaný mamám, otcom a deťom.

... Naša škola nadväzuje partnerstvá so školami v zahraničí. Podarilo sa nám nadviazať partnerstvo so školou v Českej republike v Kopřivnici - cirkevnej školy sv. Zdislavy.

...Viac sa o aktivitách našej školy dozviete v
          aktualitách a v časopise PRIATEĽ.