• One language One person

• 03.04.2022 12:47
      • Mobilita Erasmus+
      • Pred pád dňami sme sa spolu s našimi dievčatami- Rebekou, Klárou, Barborkou a Nelkou zúčastnili mobility v Taliansku. Prostredníctvom projektu Erasmus+ sme mali možnosť spoločne s ostatnými členskými krajinami spolupracovať na našom spoločnom diele, ktorého názov je „One language, one person“. A čo na to hovoria dievčatá?

Klára:Vďaka projektu Erasmus+ som mohla spoznať novú krajinu, novú kultúru- Taliansko. V hlavnom meste Rím som zazrela najznámejšie pamiatky a naučila som sa jeho bohatú históriu. Po stretnutí s členmi z partnerských skupín a príchode do mesta Pescara sme navštívili školu v Chieti. Tu boli zorganizované všetky aktivity a tu aj začali všetky priateľstvá. Počas jedného týždňa som sa naučila spolupracovať s rozličnými ľuďmi z rozličných krajín, moje komunikatívne schopnosti sa zlepšili a navštívila som krásy Talianska. Bol to úžasný a nezabudnuteľný čas, z ktorého si odnášam (okrem vedomostí) taktiež spomienky a priateľstvá na celý život.“

Rebeka: „Vďaka projektu Erasmus+ som mohla vycestovať do Talianska, spoznať novú kultúru, vidieť všetky krásy Ríma. Projekt bol zameraný na učenie sa anglického jazyka prostredníctvom rozprávania príbehov, naučila som sa ako vytvoriť príbeh a následne ho porozprávať tak, aby to poslucháčov zaujalo. Chystám sa naďalej využívať skúsenosti, ktoré som vďaka projektu získala rozprávaním príbehov mladšiemu bratovi. Ak mám byť úprimná, toto bol prvý projekt, kde som sa zdokonalila v angličtine, pretože na projektoch v minulosti som sa buď hanbila rozprávať, alebo som sa zdokonaľovala v ruštine. Vďaka projektu som sa naučila veľa nových slovíčok a fráz. Samozrejme najvzácnejšie sú mi priateľstva, ktoré v priebehu projektu vznikli . Bol to nádherný čas, na ktorý nikdy nezabudnem.“

Barborka: „Projekt Erasmus mi priniesol veľa priateľov, skúseností a moje vedomosti z angličtiny sa zlepšili. Prvý deň sme mali možnosť vidieť Rím a jeho najznámejšie miesta. Zistila som veľa vecí o histórii Talianska. Ostatné dni sme trávili väčšinou v škole v Chieti, kde sme robili aktivity, no náš program tam neskončil. Navštívili sme mestá Chieti a Pescara. Vyskúšali sme miestne jedlo v reštauráciách a naozaj sme si to užili. Vďaka tomuto projektu mám novú úžasnú skúsenosť.“

Nela:Prostredníctvom projektu s názvom Erasmus+ som mohla zažiť týždenný výlet do Talianska. Naša prvá zastávka bola v hlavnom meste v Ríme. Tam sme videli veľa krásnych pamiatok a spoznali mocnú históriu. Na druhý deň sme sa stretli s ďalšími členskými skupinami z rôznych krajín a všetci sme spoločne navštívili školu v Chieti. Popri všetkých aktivitách, ktoré sme tam mali, som našla priateľstvá na celý život a zlepšila som si tým aj svoje jazykové schopnosti. Mala som skvelý čas a chcela by som to zažiť znova.“

Mgr. Gabriela Poláčiková