• Mobilita Erasmus+ Rumunsko

• 03.03.2022 16:31
        • V dňoch 20. - 26. 02. 2022 sa žiaci Našej školy - Viktória Kuloštiaková, Tatiána Lieskovská, Žaneta Kováčová, Emma Belvončíková, Kamil Lonek a Filip Vrana, pod vedením p. uč. PaedDr. Dagmar Kormaňákovej, zúčastnili mobility v Rumunsku. Naši žiaci spoznali bohatú kultúru Rumunska, jeho historické pamiatky, tradičné zvyky a moderné aplikačné nástroje, ktoré používajú ich kamaráti z Rumunska. Oboznámili aj žiakov z Talianska, Portugalska, Turecka o nástrojoch, ktoré využívame my, predstavili kultúru Slovenska a aktívne pracovali na úlohách zadávaných novými kamarátmi.

Spoločne s ostatnými žiakmi navštívili parlament v Bukurešti, tradičnú rumunsku dedinu, zámok Bran, turistické miesto Sinaia, výstavu vedeckej hračky. Ochutnali rumunske kuchárske špeciality, zatancovali si na ich folklórnej hudbe.

Veríme, že nadobudnutými poznatkami a zážitkami naši žiaci otvoria dvere svojej aktívnej práci a kvalitnému prístupu k výchovno-vzdelávacím poznatkom.

Fotografie z mobility.

• WE ARE BETTER FRIENDS WITH STORIES

• 02.03.2022 18:49
        • 28.02.2022 sme úspešne ukončili jeden z našich mnohých projektov vo výzve Erasmus plus. Spolupráca prebiehala s partnermi z Turecka, Portugalska, Poľska a Rumunska. Naši žiaci sa zúčastnili medzinárodného pobytu vo Varšave v máji 2019 a hosťovali partnerov v októbri 2020. Z dôvodu celosvetovej pandémie Covid 19, už im nebolo aj napriek niekoľkonásobnému úsiliu dopraté vycestovanie do Rumunska a Portugalska, preto sa s kamarátmi spojili a spolupracovali v online priestore v máji  a v decembri 2021. Žiaci a učitelia si navzájom vymieňali informácie o ich tradíciách, histórii, zvykoch za pomoci príbehov, legiend, rozprávok. V medzinárodných zmiešaných skupinkách tvorili nové rozprávky, hrali divadlo, spievali, tancovali. Počas spolupráce aktívne pracovali na zlepšení svojich osobných kompetencií využívania anglického jazyka, na čo sme veľmi hrdí. Sme veľmi vďační za možnosť ukázať aj našich deťom, že spoločenstvo európskych štátov sa berie ako celok  a dúfame, že sme im otvorili dvere do širšieho spoznania Európy.

Veľmi by som chcela poďakovať aj nášmu školskému tímu Erasmus plus za ich zodpovednú prácu.

PaedDr. Kormaňáková Dagmar