• 11. december 2019: Výsledky školského kola Pytagoriády - 3. ročník

    •  

     Úspešní riešitelia PYTAGORIÁDY - 3. ročník:

     1. Palider Matúš
     2. Krššák R. Martin
     3. Vrobel Matúš
     4. Greňa Sebastián
     5. Gama Róbert
     6. Kralčák Samuel
     7. Kotlár Filip
     8. Vrana Andrej

     Mgr. Mária Gužiniaková

    • 10. december 2019: Páračky v charitnom dome sv. Františka Assisi v Trstenej

    • Ako už býva zvykom, žiaci navštevujúci ŠKD nacvičili krátky program s pani učiteľkami a opäť sa vybrali potešiť klientov do charitného domu sv. Františka z Assisi v Trstenej. Tentokrát sme si zvolili tému páračky. Prečo práve páračky? Preto, lebo sme chceli klientom charity "vyčarovať úsmev na tvári" takým spôsobom, že im pripomenieme ich mladé roky v tomto predvianočnom období. Ku páračkám sme pridali výrobu domáceho masla v "kierničke". Toto maslo sme potom natreli na chlieb a ponúkali sme ho aj s domácim džemom alebo soľou klientom charitného domu. Aj my sami sme si spolu s nimi pochutnali na "domácom masielku".

     Mgr. Bibiána Kovaľáková a PaedDr. Katarína Masláková

    • 9. december 2019: Bambuľka a Púpavienky

    • Dnešný sviatočný deň sme so žiakmi prvého, druhého a tretieho ročníka strávili v jedálni našej školy. Neboli sme tam papať, ale naši kamaráti z divadelného krúžku Púpavienky, spolu s pani učiteľkou M. Kecerovou pripravili pre spolužiakov krásny umelecký zážitok. Spoločne sme navštívili Bambuľkovo, deda Jozefa, Bambuľku a ich kamarátov. Zaspievali sme si, zopakovali sme si čarovné slovíčka. Herci podali výborný výkon a my sa už teraz tešíme na ďalšie predstavenie.

     Spoločne ďakujeme.

     PaedDr. Angelika Strnádelová 

    • 29. november 2019: Technická olympiáda

    • Dňa 28.novembra 2019 sme sa zúčastnili okresného kola Technickej olympiády, ktorú organizovalo CVČ pri Strednej odbornej škole technickej.

     Našu školu úspešne reprezentovali:

     • Mário Habo - žiak 7.B triedy, v kategórii B získal 1.miesto,
     • Rastislav Gáll a Andrej Planieta - žiaci 9.C triedy, získali v kategórii A 1. miesto,

     Mário Habo sa stal celkovým víťazom  regionálneho kola Technickej olympiády medzi všetkými súťažiacimi v okresoch Tvrdošín, Námestovo a Dolný Kubín!

     Veľká gratulácia!!!

     Mgr. Beáta Marasová

      

    • 29. november 2019: Objav svoj talent

    • 12.novembra 2019 sme sa zúčastnili výtvarnej súťaže "OBJAV SVOJ TALENT", ktorú poriadala ŠUP v Nižnej.

     Našu školu reprezetovala Bianka Knapová, žiačka 9.C triedy, ktorá sa umiestnila na 3.mieste v konkurencii oravských základných škôl.

     PaedDr. Alena Lenčuchová

    • 21. november 2019: Prvouka

    • Dnes sme s druhákmi preberali na hodine prvouky KOSTRU. Naša žiačka Simonka sa tak tešila na hodinu, že prišla tematicky oblečená. Všetci sme sa veľa naučili aj zabavili.

     PaedDr. A. Strnádelová

    • 21. november 2019: Výsledky celoslovenskej informatickej súťaže iBOBOR - kategória KADET

    • V kategórii Kadeti súťažilo na Slovensku celkovo 17 530 súťažiacich. Plný počet bodov dosiahli 65, úspešných riešiteľov je 4 968 (28,3%) medzi nimi sú aj naši 9 žiaci

     Admin.

    • 21. november: Výsledky celoslovenskej informatickej súťaže iBOBOR - kategória BENJAMÍN

    • V kategórii Benjamíni súťažilo 21 456 súťažiacich. Plný počet bodov dosiahlo 33 žiakov, úspešných riešiteľov je 4 897 (22,8%). Medzi úspešných riešiteľov parilo aj 9 našich žiakov!

     Gratulujeme!

     Admin.

    • 21.november 2019: Výsledky celoslovenskej informatickej súťaže iBOBOR - kategória BOBRÍK

    • Minulý týždeň prebiehala celoslovenská informatická súťaž iBOBOR, do ktorej sa naša škola zapojili v troch kategóriách.

     V kategórii BOBRÍCI súťažilo celkovo 23 023 súťažiacich z celého Slovenska.

     Plný počet bodov dosiahlo na Slovensku 1094 súťažiacich, medzi nimi aj Sofia Sirotová žiačka 5.A triedy. Ostatní piataci patrili v tejto kategórii medzi úspešných riešiteľov a patrili medzi 12 890 (56,0%) úspešných riešiteľov!

     Všetkým GRATULUJEME!

     Admin.

    • 14. november 2019: Zber plastových vrchnáčikov

    • Priatelia, beží zbierka plastových vrchnáčikov, ktorou sa dá pomôcť ľuďom s rôznym hendikepom. Zapojili sme sa aj my a touto cestou by som Vás chcela poprosiť aj o Vašu pomoc. Zbierajú sa vrchnáčiky z PET fliaš rôznych nápojov, mlieka, kávy -sklenená fľaša od Nescy, šľahačky, vrchnáčiky z kečupu, ale aj drogérie (šampóny, tekuté pracie prášky, aviváže, čistiace prostriedky, zubná pasta, parfém, ).... Výťažok sa venuje na liečbu pána Jozefa z Dlhej nad Oravou, ktorý utrpel ťažký úraz a ostal po ňom ochrnutý.  Budeme radi ak sa spolu s nami zapojíte 

     ĎAKUJEM Dana Karetková

    • 14. november 2019: Po stopách svätých - tretiaci

    • Žiaci tretieho ročníka putovali „Po stopách svätých“ v piatok, 8.11.2019 „len tu, za roh“ , do neďalekej Trstenej. Zaujal nás sv. Martin a jeho tajomný plášť, pre ktorý bol Martin poctený návštevou a pochvalou samého Ježiša Krista. V Trstenej sa nám veľmi páčilo. Svoje putovanie sme začali návštevou františkánskeho kostolíka, kde sme sa dozvedeli veľmi povzbudivé svedectvo života sv. Františka z Assisi. Neskôr sme pokračovali sv. omšou v kostole sv. Martina, ktorú nám odslúžil náš p. kaplán Martin Zummer. Po sv. omši sme sa dozvedeli o histórii kostola a potom nám pán dekan Juraj Spuchľák i p. kaplán Martin Tešla  poskytli farské pastoračné centrum a milé pohostenie, kde sme odhaľovali tajomstvo plášťa sv. Martina, ktoré sa ukrýva v ochote a dobrote ľudského srdca, ľudskosti a obetavosti. Ďakujeme všetkým, ktorí nám umožnili prežiť milé a povzbudzujúce chvíle.

      

     sr. Daniela Promčáková

    • 14. november 2019: "Po stopách svätých" štvrtáci

    • Vrámci duchovných obnov jednotlivých ročníkov sa dňa 18.10.2019 „Po stopách svätých“  vydali štvrtáci. Ich kroky viedli do Bobrova, kde sa najskôr oboznámili s históriou farského kostola, ktorý je zasvätený sv. Jakubovi a potom sa vydali na Kalváriu, kde popri jednotlivých zastaveniach krížovej cesty spoznávali život a bolesť Panny Márie, ktorá bola neustále spojená so svojim synom Ježišom Kristom. Na vrchu sme objavili nádhernú kaplnku usnutia Panny Márie. V Bobrove sa práve k tomuto tajomstvu Nanebovzatie Panny Márie konajú púte a je to známe oravské pútne miesto. Ďakujeme miestnemu p. farárovi Jánovi Kekelákovi, že nám umožnil navštíviť tento nádherný kostol a tiež obecnému úradu, kde nám pripravil miesto k aktivitám a pohostili nás výborným čajíkom.

     sr. Daniela Promčáková

    • 13. november 2019: Futbal - mladší žiaci

    • V uplynulom mesiaci sa nádejní futbalisti,  3. a 4. ročníka, zúčastnili obvodného kola vo futbale v Habovke  Hralo sa za priaznivých podmienok vonku na ihrisku.
     V silnej konkurencii chlapci obsadili pekné 2. miesto, čo im zabezpečilo postup na okresné kolo, ktoré bude na jar.
     Za výbornú reprezentáciu chcem poďakovať všetkým chlapcom, Oporou nášho tímu boli hlavne Marek Košarišťan a Matúš Kakačka, ktorí vo výbornej kondícií zvládli všetky tri zápasy a stali sa aj najlepšími strelcami nášho družstva. 
     Pekné výkony v bráne podával Lukáš Franek, ktorý v nemalej miere prispel k úspechu. 

     Ďalej nás reprezentovali:  F. Kotlár, M. Palider, S. Plevják, A. Vrana, a  M. Vrobel.

     Zostavu tvorilo aj jedno dievča na ihrisku.  Vaneska  Šprláková  sa vyznamenala hlavne v obrane, striedala ju L. Kumorová.

     Veľa úspechov na okresnom kole, športovci!

     M. Gužiniaková

    • 13. november 2019: Kalerábová polievočka

    • Jesenná príroda začína odpočívať a my sme pozbierali všetku úrodu, ktorá je už v komôrkach a čaká na spracovanie. Dnes sme si na krúžku uvarili výbornú kalerábovú polievočku. Tak dozjedenia.

     PaedDr. A. Strnádelová

    • Spomienka na koniec I. svetovej vojny

    • Mesto Tvrdošín sa pridalo 11.11.2019 k mestám na celom svete , ktoré si pripomínajú o 11:11 hod. koniec I. svetovej vojny,  ako aj  obete všetkých vojnových konfliktov. Aj naši žiaci sa zúčastnili spomienkového pietneho aktu v parku,  v Tvrdošíne za účasti vedenia mesta, armády SR, žiakov a študentov našich škôl.

    • 3. november 2019: EKOPOSTER

    • EKOPOSTER je výtvarná súťaž na podnecovanie myslenia žiakov, aby videli, mysleli a konali ekologicky. Do súťaže posielame kolektívne práce, v ktorých žiaci prezentujú názor na životné prostredie a spôsoby jeho vylepšenia.

     Našu školu reprezentujú EKOPOSTERMI žiaci 5.A a 8.A triedy.

     PaedDr. Alena Lenčuchová

    • 30. október 2019: Jesenné prázdniny a cuketový koláčik

    • Jesenné prázdniny sú za dverami a my druháci sa lúčime sladkým pozdravom. Dnes sme si na krúžku upiekli výborný cuketový koláčik. Potreli sme ho ríbezľovým lekvárom a s chuťou sme ho spapali. Pekné prázdniny.

     PaedDr. A. Strnádelová

    • 20. október 2019: Erasmus+: We are better friends with stories

    • Základná škola Štefana Šmálika už šiesty krát úspešne získala grand EU na chod medzinárodnej spolupráce a  hosťovala partnerov zo zahraničia v rámci projektu Erasmus plus z Portugalska, Rumunska, Turecka a Poľska v dňoch 06.10 do 12.10. 2019. Pod názvom We are better friends with stories sa ukrývali spoločné aktivity tvorenia nových rozprávok, sci-fi príbehov, komiksov, cez ktoré sa primárne žiaci navzájom učili históriu, kultúru a tradície. Sekundárnym cieľom bola kooperácia a akceptácia inej národnosti. Hostia boli privítaní primátorom mesta, pánom Ing. Ivanom Šaškom, navštívili drevený kostolík, v keramickej dielni pána Šlapáka si prakticky vyskúšali náročnú prácu tvorby keramiky, z vyhliadkovej veže sa kochali nádhernou prírodou okolia nášho mesta, návštevou Skanzenu sa dotkli histórie Oravy, boli uchvátení z pýchy Oravy- Oravského hradu, sochy Ježiša v Kline, starej oravskej rozprávkovej železničky a demänovskej jaskyne Slobody. V rámci plnenia cieľov projektu, parteri hrali ice-breaking hry, absolvovali workshopy, kde tvorili z pedigu, drôtu, tkali tapisérie, varili.

     Naša vďaka patrí rodičom našich žiakov za hosťovanie detí zo zahraničia a kolegyniam, za nezištnú pomoc. Už teraz sa naši žiaci veľmi tešia na návštevu portugalskej a rumunskej školy.

     Fotodokumentáciu a videoprezentáciu z aktivít vytvorenú žiakmi Timotejom Ilkom a Andrejom Vajduliakom si môžete pozrieť na školskej stránke https://zssmalika.edupage.org/.

     PaedDr. Kormaňáková Dagmar

    • 17. október 2019: Ochrana života a zdravia - 5. ročník

    • Pobyt v prírode a jej ochrana – po jednej hodine v triede, počas ktorej sme si predostreli riešenie mimoriadnych situácií – naučili sme sa rozlišovať varovné signály, ako sa vyhlasuje evakuácia, dozvedeli sme sa, čo si môžeme zobrať do evakuačnej batožiny, podávať prvú pomoc a hlásiť požiar, sme sa vybrali na krátky pobyt do prírody na Hubertov prameň. Cestou sme poznávali dreviny. Tam sme si povedali, ako sa hľadá vhodné miesto na založenie vatry, ako sa vytvára a hasí ohnisko a aj prakticky realizovali, pričom sme si pochutili na opečených špekáčikoch.

      

     Mgr. Beáta Marasová

    • 17. október 2019: Elektroinštalácia v praxi

    • V tematickom celku Bytové inštalácie sa žiaci 9. ročníka oboznámili s druhmi elektroinštalačného materiálu použitého v zapojení, naučili sa rozlišovať označovanie vodičov v jednosmernej a striedavej sústave a praktickou činnosťou zapojiť prístrojovú dosku a krabicovú rozvodku pre lištový obvod, zapojiť zásuvkový obvod a pohyblivý prívod spotrebiča a pod., pričom si uvedomili zmysel a dôležitosť bezpečného používania a zapojenia elektroinštalačného materiálu v domácnosti.

     Mgr. Beáta Marasová

  • Kontakty

   • Základná škola Štefana Šmálika
   • zssmalika@gmail.com
   • Kancelária školy 043/5322330 Mobil 0911 918072 Školská jedáleň 043/5322059
   • Školská 166, 02744, Tvrdošín
   • 17060010
 • Fotogaléria

  • Erasmus+ - Mobilita v Portugalsku
  • Láska víťazí
  • Šikovníci v akcii - Vločky
  • Domáce zvieratka v zime
  • Svetový deň chorých
  • Lyžiarsky výcvik
  • Šikovníci v akcii
  • Malý kuchárik
  • Život v našej "družinke"
  • Víločka nitôčka
  • Tvorivá dielnička 5.A
  • Vianočné očakávanie